header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Robot Süpürge ile Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Tarih: 07.12.2022 10:00
Robot Süpürge ile Halı Temizliği Nasıl Yapılır?
Robot Süpürge ile Halı Temizliği konusuna Halıca farkıyla daha yakından bakıyoruz.

Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evimizin en önemli eşyalarından biri de halılardır. Çünkü hem görüntü hem de temizlik açısından konforu sağlarlar. Tabii diğer yandan en çabuk kirlenen ya da lekelenen ev ürünlerinden biri olduğunu da söyleyebiliriz. Bu noktada kullanıcılar, halılarının çabuk kirlenmemesi için birçok alternatif tercih ederler. Son dönemde hayatımıza giren robot süpürgeler de bu alternatiflerin en yenisidir. Özellikle de kalabalık olan ve evcil hayvan beslenen evlerde robot süpürge önemli bir ihtiyaç. Elbette bu noktada, alacağınız robot süpürgenin özelliklerine dikkat etmek gerek. Örneğin, evde çok kirlenen halılar varsa yüksek çekiş güçlü bir makine seçilmeli. Aksi halde istediğiniz verimi alamazsınız. Yine diğer yandan, odalar özellikle yüksek ve bol hava sahip (pelüş, shaggy) halılarla kaplı ise yüksek eşikli bir robot süpürge alınmalı. Bu halıya sahip kişilerin dikkat etmesi gereken diğer önemli şeylerden biri de robotun kontrollü kullanılmasıdır. Çok püsküllü halılarda robotun püsküllere takılmasını/dolanmasını önlemek için bu konu oldukça önemlidir. Diğer türlü robot süpürgenizi bozabilirsiniz. Robot Süpürgeler ile ilgili diğer önemli bir konuda paspas yapma özellikli robot süpürgeleridir. Bu özellikleri ile robot süpürgeler mop (paspas) programına geçerler. Fakat bu özellik halılara asla uygun değildir. Bu özellikli robot süpürgeler sadece parke, fayans gibi zeminlerde temzilik yapmaktadır. 
 

Robot Süpürge Halı Temizler mi?

Robot Süpürge ile Halı Temizliği oldukça pratik yapılan bir işlemdir. Çünkü robot süpürgeler buna göre işlevleri olan ve bu amaçla üretilmiş ürünlerdir. Gerek fırça yapıları gerekse kullanılan teknolojileri sayesinde halılarınızın temizlenmesine yardımcı olurlar. Aynı zamanda kendi akıllı sistemi ile de oldukça pratiktir. Akıllı haritalama yaparak halının şeklini hatta boyutlarını hesaplayan robot süpürgeler bir sonraki süpürmelerinizde hafızasındaki bilgiyi kullanarak sizleri tekrar ayar yapmaya ve kontrol etmeye mecbur bırakmazlar. Robot süpürgelerin aksamları buna göre donatıldığı için bu konuda herhangi bir şüpheniz olmamalıdır. 
 

Robot Süpürge Halı Modu Nedir?

Robot süpürgelerde emiş güçlendirme modu veya Halı Modu diye seçenekler olabilir. Bu modlarda robot süpürgeniz halı üzerindeyken zemini daha iyi süpürmek için emme gücünü otomatik olarak maksimum seviyeye çıkartır. Bu sayede halınız daha iyi temizlenir. Ana fırça, parke veya karo ile karşılaştırıldığında direncinin arttığını hissederek zeminin halı olduğunu anlamaktadır. Halınızı tanımladıktan sonra temizlik süreci başlar ve kolayca bitirilir.
 

Robot Süpürgeye Uygun Halı Var Mıdır?

Robot süpürgelerin hayatımıza girmesi ile birlikte temizlik işi de oldukça kolaylaştı. Öyle ki her gün süpürge açılmasının yerine komut verilmiş olan bir ürünün evi pratik şekilde temizlemesi hem ev hanımlarını hem de tüm gününü işte geçiren kişileri kurtardı. Tabii bu noktada kişilerin kafasında çok fazla soru işareti de oldu. Öncelikle halı konusunda robot süpürgeye uygun halı konusu gündeme geldi. Aslında halıların çoğu robot süpürgeye uygun gözükebilir. Fakat robot süpürgeler, çok fazla dokuya sahip, yüksek, pelüş, yumoş, shaggy halıları çok da iyi temizleyemezler. Bunun dışındaki makine halıları gibi bütün halılarda süpürme işlemini gerçekleştirirler. Sizler de halınızın çeşidine göre evinize robot süpürge alabilirsiniz. Halı konusunda yardımcınız halica.com adresidir. Halıca Robot Süpürgeye Uygun Halı konusunda oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Sizler de kendi isteğiniz ve zevkinize göre robot süpürgeye uygun halı seçeneklerini halica.com sayesinde en uygun fiyata bulabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken şey halica.com internet sitemizi ziyaret ederek halıları ve Halı Fiyatlarını incelemek ardından da hayalinizdeki halıyı sepete eklemektir. Gerisini Halıca sizler için çözüme ulaştırır. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...