header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Zemine Göre Halı Seçimi

Tarih: 21.11.2022 11:07
Zemine Göre Halı Seçimi
Gelin, hep birlikte parke renklerine göre halı seçimi nasıl yapılır, birlikte göz atalım.

Ahşap Zemine Ne Renk Halı?

Evlerimizin zeminlerinde en çok kullandığımız şey parkedir. Parke bir evi hem güzel gösterir hem de çok kullanışlıdır. Bu yüzden de kişiler evlerinin zemininde parke kullanırlar. Parkenin bir evi güzel göstermesinin diğer bir detayı da halı seçimidir. Çünkü Parke ve Halı Uyumu oldukça önemlidir. Her iki ögenin de rengi ev konusunda hâkim olan bir özelliktir ve evi bu renklere göre dekore etmek gerekir. Eğer ahşap renkli bir zemininiz var ise bu noktada tercihleriniz daha açık renkli halı seçenekleri olmalıdır. Çünkü ahşap renk baskın bir renktir ve bunu koyu renk ile dekore etmek evinizin oldukça koyu gözükmesine neden olacaktır. Bu yüzden ahşap renkli parkelerde mutlaka beyaz, krem ya da nötr renkli halı seçmeli ve ona göre evinizi dekore etmelisiniz. 
 

Beyaz Parkeye Ne Renk Halı?

Son dönemde en çok tercih edilen parke renklerinden biri de beyaz parkelerdir. Beyaz parke evi oldukça modern gösteren bir şey olduğundan evi dekore etmekte oldukça önemlidir. Aynı zamanda beyaz parke evi daha geniş gösterir ve daha ferah bir ortam sunar. Bu yüzden de eğer küçük bir eviniz var ise mutlaka beyaz parke seçmelisiniz. Kontrast renkte olan halılar genellikle beyaz parkeler için idealdir. Yine de tercih etmeniz gereken halı rengi evinizin dekoruna göre değişiklik gösterebilir. İsterseniz koyu renk isterseniz de nötr renkleri istediğiniz şekilde beyaz parkeler ile kullanabilirsiniz. 
 

Gri Parkeye Uygun Halı

Gri parke son dönemde oldukça popüler olan bir renktir. Özellikle de modern bir tercih yapacak kişiler bu renk parkeleri tercih eder. Eğer böyle bir düşünceniz var ise bu renk parke için en uygun halı rengi daha çok bej tonları olmalıdır. Çünkü gri parke ne çok açık ne çok koyu renktir. Bunun için gri parkeyi en iyi gösteren açık renkli halıları tercih etmek çok önemlidir. 
 

Kahverengi Parkeye Uygun Halı

Kahverengi parke de oldukça çok tercih edilen parke renklerinden biridir. Bu renk parkede kullanılacak halılar ise açık kahve ya da bej gibi renklerde olmalıdır. Açık kahverengi tonlarındaki halılar parkelerin daha çok ön plana çıkmasını sağlar ve bu sayede oldukça şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer kahverengi parkeniz var ise ya da sıfırdan parke yaptıracaksınız yine açık renkli bir mobilya tercih edebilirsiniz. Bu sayede eviniz daha ferah gözükecektir. 
 

Koyu Renk Parkeye Ne Renk Halı?

Koyu renk parke ilk olarak oldukça korkunç gözükebilir fakat aslında durum böyle değildir. Çünkü modern evlerde bazen eve uygun olarak böyle parkeler tercih edilebilir. Ve oldukça da şık gözükebilir. Koyu renk parkelerin renkleri daha çok siyah, koyu ceviz, kestane kabuğu gibi renk paletlerinden oluşmaktadır. Koyu Renk Parkelere Uygun Halılar ise yine koyu renklerden seçilebilir. Parke renginize zıt olan kontrast renkler tercih etmeniz de söz konusu. Bu sayede parkeleri daha çok ön plana çıkartabilirsiniz. Koyu renk parkeye sahip bir eve alacağınız halı ve mobilya uyumlu olmalıdır. Bunun için halı ve mobilyaların rengini aynı tutabilirsiniz. Yine koyu kahve, gri renkleri de halı ve mobilyalarda oldukça şık gözükecektir. Sizler de halı konusunda parkeniz ile uyumlu sıkıntı çekiyorsanız ya da bu konuda sorularınız var ise halica.com sizlere yardımcı olacaktır. Halıca, farklı seçenek ve alternatifleri ile oldukça fazla Halı Rengi seçeneğine sahiptir. Bu şekilde sizler de evinizdeki dekorasyona ve parkelere göre istediğiniz tarzda halılara sahip olabilirsiniz. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...