header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Makinede Yıkanabilen Halılar İçin Püf Noktaları

Tarih: 10.01.2023 16:16
Makinede Yıkanabilen Halılar İçin Püf Noktaları
Makinede yıkanabilen halıların temizliğinde temel püf noktaları Halıca farkıyla ele alıyoruz...

Çamaşır Makinesinde Halı Nasıl Yıkanır?

Çamaşır Makinesinde Halı Yıkamak artık çok fazla rastlanabilir bir temizlik yöntemi oldu. Yıkanabilir özellikteki halılar ile yapılabilen bu temizlik ile hayatı kolaylaştırmak da çok kolay. Yıkanabilir halılar üretilmeye başladıklarından beri oldukça popüler olan halı türlerinden biri oldu. Gerek yapısı gerekse de yıkanabilirliği sayesinde kullanıcılar için oldukça pratik bir yıkama sağlamakta. Bu nedenle kişiler onları çok fazla tercih etmeye ve kullanmaya başladı. Bu noktada akıllarda ise tek soru vardı: “Bu halılar çamaşır makinesinde nasıl yıkanır?” Makinelerde yıkanan halılar genellikle hafif ve ince yapıdadır. Bu halıların yapılarına baktığımızda pamuk, viskon, akrilik gibi kumaşlara sahip olduklarını görebilirsiniz. Genel olarak yıkanabilir halılar 4 metrekare, 6 metrekare dahi olsalar bile ince yapıları sayesinde kolaylıkla temizlenebilirler. Yine aynı şekilde ince yapıda oldukları için de makineye kolayca sığabilirler. Bu noktada yıkanabilir halıların tek tip olabileceği konusunda şüphe duymanıza gerek yok. Yıkanabilir halılar gerek rengine gerekse kalitesine göre farklı farklı modellere ayrılmaktadır. 
 

Halı Kaç Derecede Yıkanır?

Çamaşır makinesinde halı yıkama konusunda en merak edilen şeylerden biri de halıların kaç derecede yıkanması gerektiği. Bu noktada Yıkanabilir Halılar için uygun derece 30 derecedir. Diğer yandan sıkma işlemi de yapılmaması gerekmektedir.
 

Kaymaz Halı Çamaşır Makinesinde Yıkanır mı?

Son dönemde en merak edilen sorulardan biri de “Jel Tabanlı Halı Nasıl Yıkanır?” sorusu. Bu sorunun cevabı ise aynı kaymaz halılardaki gibidir. Yine aynı şekilde jel tabanlı halınızı 30 derece yıkamalısınız. Bu noktada asla sıkma işlemi yapmamalısınız ve halınızı makineden çıkardıktan sonra kuruması için direkt güneşe koymamalısınız. Özellikle de jel kısmı oldukça narin bir yapıda olacağından jel kısmı güneşe gelmemelidir. Aksi halde halınızın arkasında jel kuruduğunda dökülecek ve halınızın yapısı da bozulacaktır. 
 

Makinede Yıkanan Halılar Hangi Programda Yıkanır?

Makinede Halı Yıkamak kişilerin kafasında soru işareti oluşturur. Hem makinenin sağlığından hem de halının yapısının bozulmasından endişe edebilirler. Bu noktada makinede halı yıkamak isterseniz yapmanız gereken bazı püf noktalar vardır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çamaşır makinesinde halı yıkamak isterseniz halınız 30 derecede sıkma yapılmadan yıkanmalıdır. Aynı zamanda eğer halınız %100 pamuktan oluşuyorlarsa, yıkanabilir ince halılar için yumuşatıcı da kullanılmamalıdır. Yeni nesil teknolojik bir makineye sahipseniz makinelerin özel yıkama programlarından da yardım alabilirsiniz. 
 

Makinede Yıkanabilir Halılarda Deterjan Seçimi

Makinede halı yıkamanın en büyük püf noktalarından biri de belirli miktarda ve kaliteli olan bir deterjan seçimi olmaktadır. Çamaşır makinesi attığınız halınızın yapısının, dokusunun bozulmamasını istiyorsanız bu noktada organik/doğal içeriklere sahip olan, sert olmayan, kimyasal içermeyen deterjanlar seçmelisiniz. Aksi halde dediğimiz gibi halınızın yapısını bozabilirsiniz. Eğer pamuktan oluşmuyorsa yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Eğer daha narin bir yumuşatıcı isterseniz de tercihiniz bebek şampuanı, bebek deterjanı olabilir.
 

Yıkanabilir Halılar Halıca’da!

Yıkanabilir halılar piyasaya çıkınca özellikle de çalışan kişilerin favorisi haline geldiler. Bu yüzden de her geçen gün Makinede Yıkanabilir Halı Fiyatları değişmektedir. Çamaşır makinesinde yıkanabilir halı modelleri, klasik ya da modern tasarımlı, pamuklu yıkanabilir halı, kaymaz tabanlı yıkanabilir halı, yuvarlak ya da dikdörtgen yıkanabilir halı gibi pek çok seçenekler bulunmaktadır. Sizler de evinizin tarzına göre bu halıları tercih edebilirsiniz. Bu sayede evinizde temizlik konusunu da dert etmenize gerek kalmaz. Çünkü halı yıkama hem uzun süren hem de maliyetli bir durumdur. Bu halı türü sayesinde böyle bir derdiniz olmaz. Bu konuda birçok seçeneği sizlere sunacak marka ise halica.com adresidir. Halıca piyasadaki en kaliteli ve en uygun fiyatlı kaymaz halıları sizlere sunmaktadır. 

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İndirim Fırsatları
Yükleniyor...