header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Country Dekorasyon Fikirleri

Tarih: 12.09.2022 10:32
Country Dekorasyon Fikirleri
Evimizin dekorasyonu bizleri psikolojik olarak etkileyen bir konu. Dekorasyon tarzlarından en popüler olanlardan biri de country tarzı dekorasyon olmakta...

Country Tarzı Ev Dekorasyonu Nedir?

Country dekorasyon dediğimizde aklımıza ilk olarak kırsal hayat gelmekte. Buradan da anlayacağınız gibi temanın ana amacı doğa ve nostaljiye olan özlem ve country stil bunu evde yaşatma esasına dayanıyor. Bu yönden bakıldığında country dekorasyonda en çok göreceğimiz materyaller ahşap ve doğa ile ilgili aksesuarlar olmakta. Bu aksesuarlardan kastığımız sadece tablo ve vazo değil tabii ki. Country dekorasyonda eve hâkim olan diğer bir unsur ise bol bol çiçek kullanılması. Bu detaylar ile tasarlanan eve eskitme mobilya dediğimiz mobilyalar ve pastel renkler destek olmaktadır. 
Peki, Country Stil Nedir? Bu noktada bilmeniz gereken ilk şey country dekorasyonun şehir hayatından uzak bir stil görüntüsü çizdiği. Yani, şehrin karmaşasından uzaklaşmayı hedefleyen bu stilde konforu, huzuru ve özgünlüğü aynı anda yakalayabilirsiniz. 
 

Modern Country Dekorasyon

Country stilinde en çok merak edilen şeylerden biri de bu stile uygun Country Dekorasyon Ürünleri seçimi. Bunun için öncelikle yapmanız gereken şey stilin bazı gerekliliklerini bilmektir. Öncelikle bu stilde pastel renklerin ön planda olduğunu bilmelisiniz. Yaldızlı ve parlak renkler tercih etmemelisiniz. Diğer yandan ahşap detaylara önem vermeniz gerekmekte. Bu country stili için olmazsa olmaz bir konu. Bu stil için seçeceğiniz ürünlerin nostaljik olması da oldukça hoş bir detaydır. Antikacılardan alacağınız eşyalar ile oldukça şık bir ev dekore edebilirsiniz. Yine aynı şekilde ahşap mobilyalar ya da eskitme dediğimiz mobilya tarzlarını seçebilir ve odanın belirli köşelerine çiçekler ile farklı bir hava katabilirsiniz. Günümüzde Country tarzı oldukça popüler olduğundan country stildeki dekoratif ürünler hakkında herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. 
 

Country Salon Dekorasyonu

Country Salon Dekorasyonu en çok merak edilen şeylerden biri. Genellikle evimizde en çok dikkat ettiğimiz yerlerden biri de salon dekorasyonu. Bunun nedeni ise evimize gelecek kişilerin ilk gördüğü ve en çok zaman geçirdiğimiz yerin salon olmasıdır. Country salon dekorasyonunda ilk olarak yapmanız gereken şey evinizin rengini uygun hale getirmek ve ardından buna göre ev eşyaları seçmektir. Country tarzındaki amaç doğa ile uyumlu bir ev tasarlamaktır. Bu yüzden de seçeceğiniz eşyaların buna göre seçilmesi gerekmektedir. Bahar ayının romantikliği, kışın beyazlığı gibi çağrışım yapan şeyleri hayal ederek işe başlayabilirsiniz. Dediğimiz gibi doğa ile uyumlu her şeyi evinizin dekorasyonunda kullanmakta özgürsünüz. 
 

Country Tarzı Halı Modelleri

Country stilinde en önemli şeylerden biri de Country Tarzı Halı Modelleri olmakta. Çünkü bu tarz evlerde halı seçimi oldukça önemlidir. Halıların evin dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır. Bu noktada yapacağınız ilk şey eskitme halılara bakmaktır. Son dönemlerde bu tarz halılar oldukça popüler olduğu için piyasada çok fazla bu tarz halı çeşidi vardır. Bu noktada araştırmanızı yaparken diğer yandan bu halıların Modern Salon Halısı olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sayede alacağınız halı sizin için uzun ömürlü olacaktır. Bu noktada halı konusunda iyi tercihler yapmalısınız. Piyasada güvenilir halı konusunda yardımcınız halica.com olmaktadır. Halica.com sizlere en uygun halı tasarımlarını sunmaktadır. İstediğiniz tarzdaki halıları sitemize girerek rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer şehirden kaçmak ve biraz olsun sakin bir dekorasyon inşa etmek istiyorsanız Halıca adresine uğramanızı tavsiye ederiz.

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İndirim Fırsatları
Yükleniyor...