header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Salon Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Tarih: 12.04.2023 13:32
Salon Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilir?
Evimizin en çok kullanılan yerlerinden biri olan oturma odaları ve salonlar için halı seçimi yapmak neden önemli?

Salon Halısı Seçerken Dikkat Edilecekler?

Evimizde en çok kullandığımız, misafirlerin oturduğu yerlerden biri salonlar. Bu yüzden de salonlar evin en hızlı kirlenen yerlerinden de biri. Hem görsel olarak güzel olması gereken hem de çok fazla temizlik yapılması gereken salonlarda kullanılan ev eşyalarının da önemi oldukça büyük. Çünkü bu eşyalar evinizin daha az sürede pislenmesine ve şık görünmesine neden olur. Öyle ki bu eşyalardan en önemlisi de halılardır. Halı, evi güzel gösteren detaylardan biridir. Bu yüzden Salonda Halı Seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Buna göre seçeceğiniz halılar sizler için oldukça ideal olacak ve uzun yıllar memnun kalabilirsiniz. Bu detaylar tabii ki halının dokusu, yapısı, evle olan uyumu ve boyutudur. Bu konuları iyi bilerek halı seçimi yaparsanız oldukça mutlu olursunuz. 
 

Salon Halısı Kaç Metre Olmalı?

Salon boyutları her ev için farklı olmaktadır. Bu yüzden de eviniz için halı almadan önce salonunuzun boyutunu bilmek ve ona göre halı almak oldukça mantıklı olacaktır. Aksi halde salonunuza büyük gelen ya da küçük olan halılar alarak mağduriyet yaşayabilirsiniz. Bu noktada birçok halı boyutu vardır. Salonunuza En Uygun Halıyı seçerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. 
 

Modern Salon Halısı Modelleri

Evlerimizi modern bir şekilde dekore etmek için sürekli sosyal medyadan fikir alışverişi yaparız. Son dönemde halı konusunda da oldukça modern çeşitler üretilmektedir. Öyle ki sosyal medyada en fazla dikkat çeken halı çeşitlerinden birkaçı Dekoratif Halı, Jüt Sisal Halı, El Dokuma Halı gibi çeşitlerdir. Bu halı çeşitleri evinize modern bir dokunuş sağlarken aynı zamanda da temizlik anlamında da sizlere yardımcı olur. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli detay salonunuza bu halıları serdiğinizde çok fazla dış etkenin durumunu da göz önüne almanızdır. Eğer ki çocuklu bir aile iseniz ya da evinizde evcil bir hayvanınız var ise dokuma halılar sizin için ideal değildir. Çünkü bu halı çeşidi yıkanması zor olan ve leke tutan halılardır. Bunun yerine makinede yıkanan ve makine halısı olan çeşitleri araştırabilirsiniz. 
 

Salon Kilim Modelleri

Son dönemde en popüler olan şeylerden biri de Salon Kilim Modelleri. Artık insanlar evlerinde kalın halılar yerine daha ince olan ve temizliği daha kolay olan kilim modellerini tercih ediyor. Aklınıza klasik kilim modelleri gelebilir fakat aslında durum böyle değil. Son dönemde kilim modelleri de oldukça farklı ve çeşitli. Sizler de evinize bu modellerden seçebilir ve modern bir dokunuş elde edebilirsiniz. Aynı zamanda kilimler kültürümüz ile de oldukça bağlantılı ürünler olduklarından evinize etnik bir havada katar. Özellikle de Afgan, İran, Anadolu, Hereke, Nepal, İpek Dokuma gibi halı ya da kilim çeşitleri dekorasyonun değerini yükseltir ve ortama ayrı bir değer katar. Sizler de evinize etnik desenli halı kilim modellerine, el dokuma halılarına ayrıcalık vererek inceleyebilir ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Bu konuda piyasada çok fazla halı firması vardır. Fakat bu noktada güvenilir bir firma ile alışveriş yapmak çok önemlidir. Çünkü bu halılar ya da kilimler aksi halde istediğiniz gibi gelmeyebilir. Halıca bu konuda sizlere güvenli ve en uygun fiyatlı halı seçeneklerini sunmaktadır. Sizler de firmamızı ziyaret ederek hemen evinize yeni bir tarz oluşturabilir, misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabilirsiniz. 

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İndirim Fırsatları
Yükleniyor...