header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Mutfak Halısı Seçimi Nasıl Olmalı?

Tarih: 10.06.2022 17:43
Mutfak Halısı Seçimi Nasıl Olmalı?
Bu yazımızda Mutfak Halısı Modellerinden ve bu halı modellerini seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Mutfak Halısı Nasıl Olmalı?

Gün içinde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri de mutfaklarımız. Bu yüzden bize uygun, eve uyumlu bir mutfak istemekte herkesin hakkı. Bu noktada önemli olan kriter ise mutfak dekorasyonu ve mutfağımızda kullanacağımız halılar olmakta. Mutfak eşyalarını seçerken birkaç noktaya dikkat etmek oldukça önemli. Bunlardan ilk Tezgâh Önü Halısı. Mutfaklarımız çok çabuk kirlendiğinden ve tezgâh önü de en çok kullanılan yer olduğundan mutfağınıza halı seçerken çabuk temizlenebilir halılar seçmeye özen göstermelisiniz. Diğer yandan eğer büyük bir mutfağınız var ise mutfağınıza bir mutfak masası alabilirsiniz. Mutfak masası konu olunca akla ilk gelen soru ise Masa Altında Halı Olur mu? Sorusu olmakta. Fakat bu durum biraz kişisel. Eğer böyle bir görüntüyü seviyorsanız tercih edebilirsiniz. Eğer çabuk kirleneceğini düşünüyorsanız tercih etmeyebilirsiniz.

Mutfak Halısı Nasıl Seçilmeli?

Mutfak Halısı Seçiminde en dikkat etmeniz gereken şey çabuk temizleniyor olmasıdır. Bu sayede kirlendiğinde çabucak temizleyebilir ve tekrardan kullanabilirsiniz. Bununla birlikte kir tutmayan özellikteki mutfak halılarını tercih etmek uzun vadede çok mantıklı olacaktır. Ufak bir leke de bile kir göstere halılar sizi yorabilir. Diğer taraftan açık renkli halıları da mutfağınızda tercih etmemelisiniz. Bu da lekelerin belli olmasına ve çabuk kirlenmesine neden olacaktır.

Mutfak Halısı Hangi Renk Olmalı?

Mutfak halısı konusunda ilk akla gelen soru "Mutfak Halısı Hangi Renk Olmalı?" sorusudur. Son dönemlerde beyaz ağırlıklı mutfaklar ön planda olduğundan mutfaklarımızı bu tonlarda dekore etmek ya da kullanacağımız mutfak aletlerini bu renk skalasında seçmek isteriz. Fakat bu durum belli bir zaman sonra kabusa dönebilir. Çünkü beyaz tonlarındaki mutfaklar çok hızlı kirlenir ve rengi sarıya dönebilir. Bunun yerine daha koyu tonlarda zarif mutfak halısı tercih edebilir ve dekorasyonunuzu da bu tonlarda seçebilirsiniz. Aynı şekilde ahşap detaylar ile de mutfağınızı oldukça modern gösterebilir buna uygun daha salaş halı modelleri ile İskandinav tarzı mutfaklar tasarlayabilirsiniz.

Mutfak Halısı Nasıl Temizlenir?

Mutfak Halısı Temizliği belki de halı seçiminden daha önemlidir. Bu yüzden mutfak halısı seçerken bunu göz önünde bulundurmak önemlidir. Halı seçimi yaparken kiri çabuk gösteren, temizliği zor olan, yün, el dokuma gibi halılardan kaçınmalısınız. Bunun yerine kilim, makine halısı gibi kolay temizlenen ve makinede yıkanan halıları tercih edebilirsiniz. Lekeler için özel spreyler ile günü kurtarabilir zor lekelerde ise halınızı ya makineye ya da halı yıkama fabrikalarına gönderebilirsiniz.

Mutfak Halısı Fiyatları

Mutfak Halısı Fiyatları her şeyde olduğu gibi artma eğilimi gösterir. Bu yüzden kaliteli ve uzun ömürlü bir mutfak halısı almak hem maddi hem de manevi açıdan mantıklı olacaktır. Bu konuda yardımcınız Halıca.com sizlerin yanındadır. En uygun fiyatlı ve mutfağınıza uyacak halı modellerini Halıca.com ile rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca halıların özelliklerini görebilir ve buna seçimlerinizi yapabilirsiniz. Halıca.com birçok çok ürün çeşidine sahiptir. Her bütçeye uygun olan mutfak halısı modelleri ile hayalinizdeki mutfağı sizlere sunar. Yapmanız gereken tek şey internet sitemize girip gerekli filtreleri kullanarak seçim yapmak ve ürünü seçip sepetinize eklemektir. Gerisini Halıca.com sizler için çözüme ulaştırır.
 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...