header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tarih: 17.10.2022 11:11
Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Evinizin koridorlarını daha güzel gösterecek ve havasını değiştirecek koridor halılarını Halıca ile keşfetmeye hazır mısınız?

Antre - Koridor Halısı Nasıl Olmalı?

Evimizdeki en dar alanlardan biri de evin koridorudur. Bu yüzden de koridora halı seçerken daha dikkatli olmaya çalışırız. Bunun için seçimlerimiz genelde Yolluk, Hol Halısı gibi tercihlerden yana olur. Tabi ki koridora halı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok unsur vardır. Bunlardan ilki tabi ki de koridorunuzu aydınlık gösterecek tonlarda halı seçimi olmalıdır. Çünkü bu alanlarda genellikle girişte olduğu ve cam bulunmadığından dolayı karanlık alanlardır. Bu yüzden ne kadar aydınlık bir görüntü elde ederseniz koridorunuz o kadar aydınlık gözükür. Bu alanları koyu renk halılarla daha da karartmamak ve karanlık bir görünüm elde etmemek için antre halınızın rengini açık tonlarda seçmeye çalışmalısınız. Bu yüzden de renk seçimine çok önem vermelisiniz. Bunun için beyaz renk karışımında olan açık renkler antrenizin daha aydınlık görünümüne katkı sağlayacaktır. Koridor halısında seçiminizi beyaz, bej, açık pembe ya da açık gri gibi renklerden yana kullanabilirsiniz. Koridorunuzda uzak durmanız gereken renkler ise koyu renklerdir. Siyah, koyu gri, kahverengi gibi renkler koridorunuzu daha dar ve karanlık gösterecektir. Bu yüzden bu renklerden uzak durmalısınız. 
 

Modern Antre Halısı Nasıl Olmalı?

Son dönemlerde koridorlar için de oldukça fazla seçenek halılar vardır. Bu halılar Modern Antre Halısı olarak geçmektedir. Bilinenin aksine ihtişamlı, desenli ve baskılı olabilir ya da son dönemde çok popüler olan jüt halı, bambu halı ya da yün halı gibi farklı modellerde olabilirler. Eğer sizler de Antre Halısı Satın Almak istiyorsanız öncelikle bu modern halı kategorilerine bakmalısınız. Eğer evinizle uyumlu ise bu halı tasarımlarına göre bir halı tercih edebilirsiniz. 
 

Dar Uzun Koridora Nasıl Halı?

Koridorlar genellikle dar alanlardır. Bu yüzden de Koridor Halıları özel ölçülere göre tasarlanmaktadır. Bu noktada yapmanız gereken öncelikle koridorunuzun boyunu ölçmek olmalıdır. Buna göre halı tercihi yapabilirsiniz. Diğer bir dikkat edilmesi gereken şey ise halı ile yerlerin uyumlu olmalıdır. Bu sayede aydınlık bir görünüm elde edersiniz. Eğer dar bir alanınız var ise koridorunuzu çok fazla eşya ile doldurmamalı ve güzel bir koridor halısı ile ön plana çıkarmalısınız. Diğer yandan dar koridora sahip olanlar kişiler enine detayları ya da çizgileri olan halı desenlerini tercih etmeliler. Böylece antreniz olduğundan çok daha geniş bir görünümde gözükecektir. Eğer koridorunuz daha geniş bir yapıya sahip ise bu noktada diğer yardımcı elemanlarınız ise aksesuarlar olmalıdır. Aksesuarlar sayesinde koridorunuzu daha farklı boyutta ve şekilde gösterebilirsiniz. 
 

Antre & Yolluk & Koridor Halısı için: Halıca.com

Koridor halısı seçmek ve satın almak oldukça zordur. Çünkü bu alanlar oldukça dar ve karanlık olabilir. Bu yüzden de seçim yaparken boy ve desen hatta renk uyumu çok önemlidir. Bu yüzden koridor halısı seçerken daha detaylı hareket etmelisiniz. Eğer çok dar ise başka daha geniş bir alanınız var ise başka tercihler yapabilirsiniz. Bu noktada Koridor Halısı Fiyatları da çok değişkendir. Son dönemde oldukça pahalı seçeneklerde vardır. Bu nokta hem uygun hem de güzel bir halı almak için tercihiniz Halıca olmalıdır. Firmamız halica.com sizlere en uygun koridor halısı seçeneklerini sunmaktadır. İstediğiniz renk ve modellerdeki koridor halılarını en uygun fiyata halica.com ile erişebilir ve keşfedebilirsiniz. 

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...