header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Halıda Renk Seçimi

Tarih: 19.08.2022 11:21
Halıda Renk Seçimi
Son dönemde halı modelleri ve halı türleri kadar halı renklerini de konuşur olduk. Gelin, Halıda Renk Seçimi konusunu Halıca farkıyla ele alalım.

Halı Rengi Nasıl Seçilir?

"Halı Rengi Nasıl Seçilir?" konusu halı alacaklar için en önemli sorulardan biridir. Öyle ki evin tasarımını en çok gösteren şeylerden biri halılardır. Bu yüzden halı seçiminizi yaparken acele etmemeniz en mantıklısı olacaktır. Halı renk seçimi aslında evinizin renginden sonra seçilecek bir şeydir. Örneğin daha koyu bir ev hayal ediyorsanız beyaz gibi keskin renk seçeneklerine yönelmek doğru değildir. Bunun yerine koyu renk ya da gri gibi ortamı yumuşatan tercihler yapabilirsiniz. 

Artık klasikleşmiş halı renkleri yerine daha renkli ve farklı tasarımlardaki halı renkleri daha popüler hale gelmiştir. Tabi Halıda Renk Seçimi kadar halının ev ile uyumlu olması detayı da oldukça önemlidir. Bu yüzden de evinizi tasarladıktan sonra halı rengini seçmek daha mantıklı bir tercih olacaktır. 
 

Salon Halısı Nasıl Seçilir?

Salonlarımız en çok kullandığımız alanlardır. Bu yüzden Salon Halısı Seçerken kalitesine ve içeriğine dikkat etmelisiniz. Eğer bu konulara dikkat etmezseniz oldukça zor zamanlar sizi bekliyor olur. Salon gibi çok kullanılan yerlerde genellikle temizliği kolay olan ve daha koyu renkli halılar tercih edilmelidir. Bu sayede evde bile halınızı rahatlıkla temizleyebilir ya da ufak lekelerde gizleme şansınız elde edebilirsiniz. Bunun için makine halıları ideal halılardır. Temizliği kolaydır ve renk açısından oldukça farklı seçeneğe sahiptir. Salon gibi yerlerde kullanılmayacak halı türü ise yün ve bambu gibi temizliği çok zor olan ve kiri çok gösteren halılardan uzak durulması gerekmektedir. Bu hem maddi olarak hem de manevi olarak sizi zorlayabilir. 
 

Koltuğa Göre Halı Seçimi

Halı seçiminde evin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştik. Diğer bir kriter ise Koltuğa Göre Halı Seçimi yapmaktır. Öyle ki halılar en çok koltuk ile uyum içerisinde olursa modern bir görünüme sahip olur. Diğer türlü farklı renk ve tarzdaki koltuk ve halı ikilisi oldukça uyumsuz bir görünüme neden olacaktır. Seçeceğiniz koltuk tarzı halınızın tarzını da belirler. Eğer ki daha ağır bir koltuk seçiyorsanız buna uyumlu olarak daha sade bir halı seçmelisiniz. Yine aynı şekilde eğer açık renkli bir koltuğa sahipseniz yapacağınız şey daha açık tonlarda halı seçimleridir. Eğer koyu renk ise daha koyu renklere yönelmelisiniz. 
 

Zemine Göre Halı Seçimi

Halı konusunda diğer önemli kriter ise zemine göre halı seçimi yapmaktır. Öyle ki zeminin rengi bir halının deseninin, duruşunun ne kadar farklı gözükeceğini size kanıtlar niteliktedir. Örneğin en çok kullanılan beyaz zemin için merak edilen soru "Beyaz Zemine Hangi Renk Halı?" sorusudur. Bunun yanıtı ise daha çok nötr tonları ve kahve tonları olmalıdır. Beyaz zeminli evlerde evler daha ferah gözükeceğinden keskin geçişler yapılmamalıdır. Bunun için daha çok açık renkli halı tercih edilmelidir. "Renge Göre Halı" kategorimizden bu noktada şimdi yardım alabilirsiniz. 
 

Doğru Halı Rengi İçin: Halica.com

Son dönemde piyasada çok fazla halı firması vardır. Fakat bunlar arasından en kalitelisi ve en uygununu bulmak zordur. Bu ihtiyacınızı halica.com karşılamaktadır. Firmamız halica.com sizlere farklı seçenekli halıları en uygun fiyata sunmaktadır. Özellikle de 2022 Halı Fiyatları oldukça yüksek olmasına rağmen halica.com uygun fiyatlıdır. Birçok halı modeline, rengine ve türüne sahip olan halica.com ile sizler de istediğiniz türdeki halıyı rahatlıkla inceleyebilir ve hayal ettiğiniz evi keyifle dekore edebilirsiniz. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...