header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Halı ve Perde Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Tarih: 20.01.2023 13:25
Halı ve Perde Uyumu Nasıl Olmalıdır?
Halı ve perde uyumu nasıl olmalı? Halıca farkıyla öğrenmeye hazır mısınız?

Dekorasyonda Halı ve Perdenin Yeri

Evimizi dekore ederken birçok şeye dikkat ederiz. Dekorasyonun güzel görünmesi ve evimiz ile uyumlu olması tabii ki de ilk önceliğimiz olmakta. Bu yüzden de eşya alırken öncelikle bazı kriterleri ele alırız ve buna göre bir plan belirleriz. Tabii ki de uyumlu evler diğer evlere göre daha da modern gözükmekte. Tabii bu uyumu yaparken güncelden destek almak, sosyal medyayı kullanmak ya da dekorasyon dergilerine bakmak şart. Aksi halde oldukça kötü tercihler yapabiliriz. Evlerdeki uyumu en çok gösteren şeylerden biri de perde ve halı uyumu olmakta. Çünkü genele baktığımızda Halı ve Perdeler oldukça geniş alan kaplar ve ilk göze onlar gelir. Bu yüzden de dekorasyon önerilerindeki ilk şart perde ve halı uyumu olmakta. Öncelikle bu uyumu yakalamadan önce dekorasyon ile ilgili tarzınızı belirlemek çok önemli. Bu işlemden sonra ancak perde ve halı konusuna değinebilirsiniz. Tarzınızı belirledikten sonra evinize en uygun olan halı çeşitlerini ve perde renklerini belirleyerek devam etmeniz gerekmekte. Tabii ki de bu noktada eviniz büyüklüğü, aile yapısı da oldukça büyük bir etmen. Tüm bunları göz önüne alıp işlemlere başlamak oldukça önemli. 
 

Halı ve Perde Kombini

Halı ve Perde Kombini yaparken genel olarak aynı renkleri tercih ederiz. Böylece renkler birbirine karışmak ve gözümüzü yormaz gibi bir algı var. Fakat aslında durum böyle değil. Halı ve Perde Uyumu konusunda daha geniş bir açıdan düşünmek daha modern bir görüntü yakalamanıza neden olacaktır. Bu yüzden aynı tonlar yerine benzer tonlar ya da zıt tonları bir arada kullanabilirsiniz. Ardından evinizdeki diğer eşyaları da buna göre seçerek oldukça şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Tüm bunlar dışında halı ve perdenin renklerinden ayrı olarak çeşitleri ve dokuları da çok önemlidir. Bu yüzden perde ve halı almadan önce halı konusunda evinizin durumunu göz önüne alabilirsiniz. Eğer kalabalık bir eviniz var ise daha çok ince halı/kilim seçeneklerine odaklanabilir ve Yıkanabilen Halıları tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde halınızı daha basit tutarak perdenizi daha dokulu ve renkli seçebilirsiniz. Diğer yandan eğer sakin bir eviniz var ise daha farklı ve dokulu halılar seçebilir bu noktada perdenizi daha sade tercih edebilirsiniz. 
 

Doğru Halı ve Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

Piyasada çok fazla perde ve halı firması vardır. Tabii bu noktada seçici olmak gerekmekte. Çünkü alacağınız ürünler sizi uzun yıllar götürmeli. Bilindiği üzere Halı Fiyatları da her geçen gün artmakta. Bu yüzden eğer böyle bir ihtiyacınız var ise kısa sürede bunu halletmeniz maddi olarak size daha iyi gelecektir. Bu yüzden kaliteli bir marka ile çalışmak çok önemlidir. Bu konuda diğer bir önemli etmen ise online alışveriştir. Bilindiği üzere mağazalarda çok fazla çeşide rastlamazsınız. Bunun içinde online markalara yönelmek çeşit olarak daha avantajlı olacaktır. Aynı zamanda online sitelerdeki fiyatlar mağazalardaki fiyatlardan daha düşük olduğundan bu konuda maddi olarak da daha avantajlı olmaktasınız. Bu konuda fiyatları ve güvenilirliği ile tercihiniz Halıca olmalıdır. Halıca.com hem online olarak sizlere en iyi fiyatları ve çeşitleri sunar hem de kısa sürede teslimat ile evinize eşyalarınızın hızlıca gelmesini garanti eder. Sizler de Halıca Modern Halı Modelleri ile şık bir ev dekore edebilirsiniz. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...