header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Halı ve Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?

Tarih: 07.11.2022 11:05
Halı ve Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Ev dekorasyonunda ahengi yakalamak için koltuklar ve halılar arasında özel bir bağ kurmalısınız. Bunun için bazı ipuçlarını sizinle paylaşıyor olacağız.

Mobilyaya Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır? 

Evinizdeki Dekorasyon Uyumu evinizin güzel gözükmesini ve orada rahat etmenizi sağlar. Çünkü uyumsuz bir evde psikolojik olarak kendinizi rahatsız ve huzursuz hissedebilirsiniz. Bu da evin tanımı olan yuva kavramına uzak bir durum doğurur. Bu yüzden de eşyalarımızı alırken onların birbirleriyle uyumlu olmalarına ve bir bütünlük kurmalarına dikkat etmek gerek. En önemlisi de evinizin rengi ile eşyalarınızın renkleri ve modellerinin bir aradaki uyumudur. Evdeki ahengi gösterecek en temel şeyler renkler, halı, mobilya ve perdelerdir. Bunlara dekoratif aksesuarları da ekleyebiliriz. Bu eşyalar uyumlu olduğunda eviniz yaşanacak huzurlu bir alana dönüşecektir. 

Salona Nasıl Bir Halı Almalıyım? 

Salonlar evimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri. Özellikle akşamları içinde vakit geçirdiğimiz ya da misafirleri ağırladığımız en önemli odalardan. Bunun için de sürekli kalabalık ve kirlenmeye müsait bir alandır. Bu yüzden salonunuza halı seçerken temizlik ve halı bakımı konusunu ilk sıraya almalısınız. Yoksa temizlik sizin için oldukça masraflı ve yorucu olabilir. Bu konuda en çok tercih edilen halı türü ise Makine Halıları olmakta. Makine halılarının temizlenmesi kolaydır; hem de kiri göstermeyen yapıları ile bu halıları salonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Koltuğa Göre Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Halı ile en uyumlu olması gereken şeylerden biri de koltuklar. Bu konuda kişiler Halı Koltuk Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?” sorusunu çok sık sormaktadır. Eğer klasik bir halınız var ise yine klasik stilde koltuk seçmek daha iyi bir görüntünün oluşmasına imkân verir. Yine aynı şekilde renkleri de birbirine uyumlu olmalıdır. Bu sayede bütünlük kurabilir ve güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bunun için illa ki kalıplaşmış renklere değil alternatif olan renklere de göz atmayı unutmayın. Cesur olmak bazen eviniz içinde oldukça iyi bir tercih olacaktır. 

Renklerin Uyumunun Önemi Nedir?

Halıda Renk Uyumu denilince akla hep siyah, gri, bej gibi renkler gelmektedir. Bu renkler evinizi klasik ve şık gösterecek renklerdir fakat son dönemde renk uyumu denilince akla kontrast renkler de gelmektedir. Bu noktada tavsiyemiz aynı ya da kontrast olan renkleri kullanarak dekoratif uyumu yakalamanın da mümkün olduğunu bilerek eşyalarınızı seçmektir. İlla ki kalıplaşmış renkler güzel görünecek diye bir kural yoktur. Bazen zıt renklerle de çok tarz tasarımlar yapabilirsiniz. Bunun için renklerle oynamaktan ve onları denemekten korkmamalısınız. 

Dekorasyon Stilinin Önemi Nedir?

Dekorasyon bir evin tasarımı ve uyumu için oldukça önemli. Çünkü bu stil ile tarzınızı yansıtıyorsunuz. Dekorasyon Stilinin Önemi de aslında buradan geliyor. Dekorasyon stillerine baktığımızda avangart, vintage, modern, country stilde tarzlar görüyoruz. Eğer böyle tarz bir alan yapmak istiyorsanız mutlaka koltuklarınızın evin en önemli parçasından biri olan halılar ile uyumuna dikkat etmelisiniz. Aksi halde tarz bir görüntü yerine oldukça silik bir görüntüye neden olabilirsiniz. Renkleri ve tarzları birbirine uyan mobilya ve halılar evinizin tarz gözükmesindeki en önemli parçadır.

Birçok halı türü ve tarzı vardır. Sizler de evinizin tarzına ve uyumuna göre binlerce halıyı halica.com sayesinde bulabilirsiniz. Halıca, oldukça fazla çeşidi ve renkleri ile sizlere en uygun fiyatlı halı çeşitlerini sunar. Sizler de evinizle uyumlu olacak çeşit çeşit halıyı Halıca’dan online satın alabilirsiniz. Çok kısa süre içerisinde evinize ulaşacak olan halınız ile evinizin görüntüsünü hayal ettiğiniz şekilde yapabilir, kaliteli ve modern halınız ile uzun yıllar tarz olabilirsiniz.  
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İndirim Fırsatları
Yükleniyor...