header mobil sidebar buttonheader mobil search button

Avangart Dekorasyon Ne Demek?

Tarih: 21.09.2022 10:08
Avangart Dekorasyon Ne Demek?
Daha gösterişli ve iddialı bir ev dekorasyonu sunan Avangart Stile Halıca farkıyla daha yakından bakıyoruz.

Avangart Stil Nedir?

Evimizde uygulayacağımız birçok farklı tarz var. Bu kişiden kişiye göre değişen şeydir. Fakat bazı tarzlarda kalıplaşmış ve o tarzı yansıtan da birçok öğe bulunur. Bunlardan biri de avangart stildir. Bu noktada en çok merak edilen soru ise "Avangart Tarz Ne Demek?" sorusudur. Avangart tarz, moda ve dekorasyon dünyasın da ezber bozan ve sıra dışı anlamında kullanılmaktadır. Bu tarzda en önemli şeylerden biri de standart kalıpların dışına çıkmak, yenilikçi tasarımlara yer vermektir. Avangart stil farklı ülkelerde farklı şekillerde kullanılmaktadır. Bu noktada birçok alternatifi görmeniz mümkündür. Ülkemizde ise avangart stil daha çok klasik olarak kullanılmaktadır. Türkiye'de Avangart Stil kavramı klasik tarzın aslında bir yorumu olarak bizlerde kabul görmüştür.  Bunun en büyük nedeni ise avangart dekorasyon trendi oluşurken klasik mobilya ve tasarım tercih edilmektedir. Fakat bunu yaparken kalıpları ve normları farklılaştırılarak gösterişli ve lüks bir dekorasyon anlayışı ile farklı bir tarz ortaya çıkarmaktadır. Aslında kısa Türkiye için avangart tarz, gösterişli, şaşalı, zenginlik gösteren görkemli bir stile olmaktadır. Bu tarz özellikle de son dönemlerde etkisini oldukça fazla göstermektedir. Bu yenilikçi anlayış için en önemli şeylerden biri de eşyaların seçimidir. 
 

Avangart Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Avangart stilin aslında gözükmesi ve kendini evin içerisinde hissettirmesi için bazı kalıplaşmış eşya seçimleri olmalıdır. Bu tarzdaki eşyaları evinize aldığınızda daha kolay bir şekilde dekorasyon fikirlerini evinize uygulayabilirsiniz. Öncelikle bilmelisiniz ki Avangart Dekorasyon tarzının sınırları yoktur. Bu noktada aslında her şeyi sizler hayal gücünüz ile birleştirmelisiniz. Fakat biraz araştırma yaparsanız belirli kalıpların olduğunu da görebilirsiniz. Bu nedenle sınırsız bir sınır içerisinde ilerlemelisiniz. Bunun için kalıplaşmış olan klasik mobilyaları güçlü bir tarz ile birleştirmelisiniz. Bu sayede lüks ve ihtişamlı bir ev dizayn edebilirsiniz. Diğer bir şey ise seçeceğiniz halılardır. Halılarınızda mobilyalarınıza uygun bir şekilde seçilmeli ve bunu desteklemelidir. 
 

Avangart Dekorasyon Ürünleri

Avangart Tarz için en önemli şey evdeki eşyaların uyumlu olmasıdır. Bunlardan en önemli parçalardan biri de halı seçimidir. Halı seçimi dekorasyona uygun renklerde ve mobilyalara uygun olmalıdır. Bunun içinde mevsime göre farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle de yaz aylarında Avangart Halı Kilim gibi seçeneklere bakabilirsiniz. Bu tarzda eğer desenli bir halı seçimi yapacaksanız mobilyalarınızı daha sade tutmalısınız. Bunun yerine dekoratif ürünler için farklı renk ve desenleri tercih edebilirsiniz. Örneğin tablolar ve vazolar avangart stilde önemli yer tutar. Evinizdeki temel eşyaları aldıktan sonra evinizin renklerine göre dekoratif ürünleri de buna göre seçebilirsiniz. 
 

Avangart Halı Modelleri Nelerdir?

Avangart tarzda halıların ne kadar önemli olduğunu söylemiştik. Çünkü tarz evlerde eşyalar oldukça önemlidir. Ve uyumlu eşyalar da altın kuraldır. Bunun için Avangart Halı Satın Almak için yapmanız gereken ilk önce evinizin stilini belirlemek ve ona göre halı seçmektir. İster nötr renklerde isterseniz de koyu renkte halıları tercih edebilirsiniz. Avangart halı konusunda yardımcınız ise halica.com olmaktadır. Firmamız halica.com farklı tarzlardaki halı modelleri ile sizlere en iyi seçenekleri uygun fiyata sunmaktadır. Bunun için sizler de halica.com adresine girerek en beğendiğiniz avangart tarzdaki halıları inceleyebilir ve beğendiniz modellere anında ulaşabilirsiniz. 

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İndirim Fırsatları
Yükleniyor...